Opolska Karta Rodziny i Seniora

15 maja 2014 13:57:26

14 maja 2014 r. w Filharmonii Opolskiej Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki brał udział w konferencji inaugurującej Opolską Kartę Rodziny i Seniora, na której to Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką wręczyli sześciu rodzinom oraz pięciu seniorom pierwsze Karty.
Pliki do pobrania:

Inicjatywa uchwalenia karty dla rodzin uprawniającej do zniżek w naszym województwie  miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to ówczesny marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta w imieniu samorządu województwa podpisał z czterdziestoma sześcioma gminami naszego regionu porozumienie w sprawie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Gminy zobowiązały się m.in. do podejmowania wspólnych działań na rzecz rodzin wielodzietnych i zastępczych oraz osób starszych, na wymianę doświadczeń i informacji, na rozwijanie rozwiązań ujętych w Karcie. W imieniu Gminy Olesno porozumienie podpisał Burmistrz Olesna Sylwester  Lewicki.

Jeśli mieszkasz na terenie województwa opolskiego i:

wychowujesz co najmniej dwoje dzieci w wieku do ukończenia 25 roku życia, jeżeli dziecko kontyuuje naukę 

  • lub wychowujesz jedno dziecko niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych, jeżeli dziecko posiada orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności
  • lub ukończyłaś/eś 65 lat 
to możesz złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

Informacje dotyczące zniżek oferowanych przez partnerów OKRiS, regulamin i aktualne informacje o programie są dostępne na stronie internetowej: http://ssd.opolskie.pl/page/114,opolska-karta-rodziny-i-seniora.html

Wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora można pobrać i złożyć: 

1. W Urzędzie Miejskim w Oleśnie (pokój 113), ul. Pieloka 21, 46-300 Olesno
2. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnie (pokój 8), ul. Jaronia, 46-300 Olesno
3. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 46-020 Opole.

Obszerna informacja na temat funkcjonowania Opolskiej Karty Rodziny i Seniora, jak również szczegóły na temat osób uprawnionych do ubiegania się o kartę oraz zasady korzystania z niej dostępne są w załącznikach do artykułu.

Przejdź do działu:
Kalendarz wydarzeń
sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie