Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Święto Policji 2018 w Oleśnie

Święto Policji 2018 w Oleśnie

06 sierpnia 2018 00:40:13

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, w piątek 3 sierpnia 2018 r., obchodzili swoje święto. Był to czas podsumowań i podziękowań oraz okazja do wręczenia awansów zawodowych.
Słowa podziękowania za oddanie oraz zaangażowanie w pełnionej służbie do policjantów oleskiej komendy skierował także Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. W uroczystości uczestniczył również wojewoda opolski Adrian Czubak.

W tym roku 32 policjantów otrzymało mianowania na kolejne stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski i Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podziękowali policjantom za bardzo dobrą pracę. Tegoroczne obchody dodatkowo związane były ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości oraz 99 rocznicą powstania Policji.

Kilka dni wcześniej, podczas 99. rocznicy powstania polskiej Policji w Komendzie Głównej Policji, komendant KPP w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki, został wyróżniony przez Polski Komitet Olimpijski brązowym medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

Insp. Tomasz Kubicki w 2005 roku był jednym z inicjatorów pierwszego startu reprezentacji polskiej Policji w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, rozgrywanych co dwa lata w różnych częściach świata, a w których startuje ok. 10 tys. sportowców z 60-70 krajów. Wielokrotnie powoływany przez Komendanta Głównego Policji do przygotowania i kierowania reprezentacją polskiej Policji w lekkoatletyce, na różnego rodzaju zawodach rangi mistrzowskiej, zarówno w kraju jak i za granicą. Za każdym razem prowadzona przez niego reprezentacja sięgała po najwyższe trofea na Mistrzostwach. Tomasz Kubicki wielokrotnie zdobywał medale jako zawodnik w biatlonie i triatlonie (Quebeck - złoto, Adelaida - złoto i srebro, Vancouver - srebro, Firefax - brąz). Za osiągane wyniki służbowe i sportowe wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji.


Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym i wyróżnionym Funkcjonariuszom oraz Panu Komendantowi za tak wspaniałe wyróżnienie PKOL!

Zdjęcia: KGP/KPP Olesno

Kalendarz wydarzeń
sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie