Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Projekt "Umiem Pływać" w oleskich podstawówkach

Projekt "Umiem Pływać" w oleskich podstawówkach

08 marca 2018 10:06:10

Gmina Olesno podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Opolu na realizację projektu „Umiem Pływać". Jest to program powszechnej nauki pływania, adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III.
Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Na terenie Gminy Olesno w programie wezmą udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Śląskich w Oleśnie.
Główne cele programu to: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej - zajęcia będą się odbywały na krytej pływalni w Oleśnie w okresie od marca do czerwca 2018 r. 
Prowadzone będą przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawniania, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób.

Program „Umiem Pływać" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kalendarz wydarzeń
czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie