Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Powiatowe zawody strażackie w Praszce. OSP Wysoka najlepsza w powiecie

Powiatowe zawody strażackie w Praszce. OSP Wysoka najlepsza w powiecie

11 września 2017 14:57:46

W sobotnie przedpołudnie, 9 września, na Stadionie Miejskim w Praszce przeprowadzone zostały X powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.

W zawodach uczestniczył Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, a zarazem prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oleśnie oraz wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Oleśnie.

W zawodach łącznie wystartowało 31 drużyn z 7 gmin Powiatu Oleskiego. Były to wyłącznie drużyny strażackie, które wcześniej, podczas zawodów pożarniczych szczebla gminnego, w swoich gminach, zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych.
Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Zawody oceniał zespół sędziowski, któremu przewodniczył bryg. Jarosław Zalewski  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Oddzielna komisja oceniała już poza główną klasyfikacją ćwiczenia z musztry. Gminę Olesno reprezentowały: dwie drużyny młodzieżowe z Bodzanowic (dziewcząt i chłopców), drużyna kobieca z Wysokiej i dwie drużyny męskie z OSP Wysoka (zwycięzca zawodów gminnych)  i z OSP Łomnica (zwycięzca poprzednich zawodów powiatowych). Wiele radości sprawił nam start oleskich drużyn. Drużyna męska OSP Wysoka wywalczyła pierwsze miejsce w powiecie oleskim. W przyszłym roku będzie reprezentowała powiat podczas zawodów wojewódzkich. Dodatkowo kobiety z OSP Wysoka wywalczyły brąz, a drużyna młodzieżowa chłopców z OSP Bodzanowice srebro.

 

Kalendarz wydarzeń
czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie