Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Oleska mleczarnia ma 110 lat!

Oleska mleczarnia ma 110 lat!

10 listopada 2017 12:07:52

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie to obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych mleczarni w naszym województwie, a za sprawą „Oleskiej śmietankówki", popularność zyskuje w całej Polsce. Niedawno świętowała 110 lat istnienia!
„Doświadczona, w nieustannym rozwoju, dostojna jubilatka - oleska mleczarnia obchodzi swoje 110 urodziny. Mija bowiem 110 lat od powstania pierwszego Zakładu Mleczarskiego na terenie Olesna i 60 lat od powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Na ten zacny jubileusz i wzrastającą pozycję oleskiej spółdzielni pracowały kolejne pokolenia załogi i kadry kierowniczej. Jej sukces to ciężka, wspólna, wytężona praca, która zyskała wielkie uznanie lokalnych władz samorządowych i mieszkańców Ziemi Oleskiej." - słowa Pani Ewy Cichoń, dyrektor Oleskiego Muzeum Regionalnego wygłoszone podczas Uroczystych obchodów Jubileuszu 110-lecia powstania Zakładu Mleczarskiego w Oleśnie oraz 60-lecia powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, które odbyły się 27.10.2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

Burmistrz Olesna przekazał wyrazy uznania dla dotychczasowych osiągnięć Spółdzielni. Podkreślił, że wysoka jakość produktów doceniana przez konsumentów, sprzyja budowie pozytywnego wizerunku firmy nie tylko na rynku lokalnym, ale i krajowym. Dodał, iż wierzy, że w kolejnych latach działalności,prestiż ten będzie się umacniał, co jest jednocześnie doskonałą promocją naszego miasta.
Z okazji jubileuszu został przygotowany ogromny tort na kształt logo OSM. Składnikami tego przepysznego tortu było Masło Ekstra z Olesna oraz śmietanka kremowa.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie to obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych mleczarni w naszym województwie, a za sprawą „Oleskiej śmietankówki", popularność zyskuje w całej Polsce.
Prezesowi oraz wszystkim Pracownikom, autorom sukcesu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, życzymy dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!

HISTORIA OSM OLESNO

Kalendarz wydarzeń
czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie