Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada 2017 21:59:07

Oleśnianie świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.
O godzinie 11 w kościele pw. Bożego Ciała, odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Walter Lenart. W mszy uczestniczył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z przedstawicielami władz samorządowych gminnych i powiatowych, radni Rady Miejskiej, reprezentanci Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, żołnierze Jednostki Wojskowej nr 2286 w Szumiradzie, harcerze 3 Szczepu Feniks, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, klasa mundurowa z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz delegacje oleskich szkół i mieszkańcy Olesna.
Kolejny punktem obchodów były uroczystości pod pomnikiem Lotników Polskich, które rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie głos zabrał Burmistrz Sylwester Lewicki. "Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Ojczyznę. Płacili za to krwią i życiem. Jesteśmy im wdzięczni za to, że nigdy nie przestali wierzyć w niepodległą Polskę i oddajemy im cześć za to ogromne poświęcenie" - mówił. Burmistrz w swoim przemówieniu zwrócił również uwagę na to, iż w dniach rocznicowych odradza się w nas - indywidualnie i zbiorowo polski patriotyzm, który dzisiaj wyraża się przede wszystkim w naszej codziennej, sumiennej i dobrze wykonywanej pracy, realizowaniu jedności serc, myśli i dążeń, budowaniu wolnego kraju, silnego gospodarczo i pięknego kulturowo.
Po wystąpieniu Burmistrza Olesna mjr Andrzej Polaszczyk odczytał Niepodległościowy Apel Pamięci, a żołnierze JW 2286 oddali honorową salwę. Na koniec okoliczościowego spotkania, zgromadzeni na cmentarzu goście wysłuchali części artystycznej w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły nr 1, po którym poszczególne delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Lotników Polskich.
Dalsza część obchodów Święta Niepodległości rozpoczęła się późnym popołudniem w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. 
Kalendarz wydarzeń
czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie