Strona główna >> Miasto i gmina >> Aktualności >> Międzynarodowa wymiana młodzieży z udziałem uczniów PSP nr 2 w Oleśnie

Międzynarodowa wymiana młodzieży z udziałem uczniów PSP nr 2 w Oleśnie

10 października 2017 10:43:39

Z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty w dniach od 18 września do 22 września 2017 r. w Bad Marienberg (Niemcy), odbyła się druga międzynarodowa wymiana sportowa młodzieży.
W wymianie tej brała udział 16 osobowa delegacja uczniów klas drugich gimnazjum z Oleskiej Dwójki oraz uczniowie z oddziałów gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Kopernikus-Gymnasium w Wissen i Evangelisches Gymnasium Bad Marienberg w ilości 64 dzieci pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego z obu państw.
Wymiana sportowa w swoim programie zawierała planowane elementy integracji grupy w postaci aktywności sportowych, ale najważniejszym elementem były gry i zabawy integracyjne, których scenariusze były budowane zgodnie z zasadami pedagogiki i wypróbowane przez wieloletnią praktykę.
Program wymiany zawierał szereg zawodów sportowych, w których młodzież podzielona była na grupy mieszane pod względem narodowości. Dominowały gry zespołowe prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego na terenie Kopernikus-Gymnasium w Wissen i Evangelisches Gymnasium w Bad Marienberg.
Dodatkowymi atrakcjami w trakcie pobytu było wspólne grilowanie, pobyt w parku linowym, spotkanie z prezydentem Landtagu Nadrenii-Palatynatu Panem Henrikiem Hering, gdzie wraz z młodzieżą grał w badmintona, zwiedzanie miasta Mainz oraz stadionu 1. FSV Mainz 05.
Podsumowanie wymiany sportowej odbyło się podczas wspólnego ogniska w Schronisku Młodzieżowym w Bad Marienberg, w którym młodzież nocowała. W spotkaniu tym uczestniczył Pan Stefan Kölsch wizytator Nadzoru i Usług- Nadzór Pedagogiczny w Koblencji, Pan Thomas Heck dyrektor Kopernikus- Gymnasium w Wissen natomiast z ramienia Opolskiego Kuratora Oświaty obecny podczas całego spotkania był pan Tomasz Słodziński - starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji.
Rewizyta grupy niemieckiej na Opolszczyźnie odbędzie się w maju 2018 r.

 

 

Kalendarz wydarzeń
lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie