25-lecie istnienia placówki terenowej KRUS w Oleśnie

05 grudnia 2017 15:33:32

27 listopada 2017 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wziął udział w uroczystych obchodach 25-lecia istnienia placówki terenowej KRUS w Oleśnie, która jest najstarszą placówką Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Polsce.
Na uroczysty jubileusz do Olesna przyjechali m.in. Zastępca Prezesa KRUS Pan Krzysztof Retyk, Dyrektor Oddziału Regionalnego w Opolu Pan Lech Waloszczyk, Wicedyrektor OR KRUS w Opolu Pan Piotr Ciona, Wicedyrektor OR KRUS w Opolu Pan Zbigniew Żehaluk, Dyrektor OR KRUS w Częstochowie Pan Piotr Dobosz.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycili również Poseł na Sejm RP Pan Antoni Duda oraz Wicewojewoda Opolski Pani Violetta Porowska.
Gospodarzem spotkania był Arkadiusz Grzebiński Kierownik PT KRUS w Oleśnie, który przytoczył kilka faktów dotyczących funkcjonowania oleskiej placówki - "Zajmujemy się ubezpieczeniem emerytalnym, zdrowotnym, rehabilitacją i prewencją dosyć dużej grupy rolników. Dokładnie na koniec trzeciego kwartału była to liczba 4397 osób. Z tym, że systematycznie się zmniejsza o około 3-4 % w skali roku. Przede wszystkim rolnicy podejmują inną pracę, są gdzie indziej ubezpieczani. Opolszczyzna ma taką charakterystykę, że bardzo dużo osób pracuje za granicą. A zgodnie z unijnymi przepisami, mogą mieć tylko jedno ubezpieczenie społeczne".

Zastępca prezesa KRUS Krzysztof Retyk bardzo dobrze ocenił działalność opolskich placówek KRUS, biorąc pod uwagę przede wszystkim kompetencje pracowników i ich wyniki. Dodał, że oddział opolski pod który należy placówka terenowa w Oleśnie, jest jednym z czołowych oddziałów w kraju. 

W trakcie spotkania miało także miejsce przekazanie zestawu ratownictwa przedlekarskiego, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Boroszowie, ufundowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Placówka terenowa KRUS w Oleśnie powstała w 1992 roku. Od 1999 r. mieści się w budynku przy ul. ks. Bruno Aleksandra 6.

Kalendarz wydarzeń
lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Pytanie do burmistrza
" Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi? Skorzystaj z formularza lub zapoznaj się z dotychczasową listą pytań i odpowiedzi "
Interwencje
Zauważyłeś zły stan nawierzchni dróg, nieporządek w miejscach publicznych, uszkodzenia mienia publicznego lub niefunkcjonujące oświetlenie?
Na skróty
Sonda
www.olesno.pl

Jak często odwiedzasz naszą stronę internetową?

  • codziennie
  • raz w tygodniu
  • kilka razy w miesiącu
  • sporadycznie